Zostań rekruterem IT na wagę złota! ?

17 stycznia 2023

Osoby bez wcześniejszego doświadczenia w rekrutacjach zbudowały z nami swoje kariery. Można powiedzieć, że CandidFuture wyrosło na Juniorach (tutaj możesz poznać nasze historie). Dlatego postanowiliśmy pójść krok dalej i stworzyć CandidAcademy. Szkolenie na miarę Rekrutera IT na wagę złota. W tym artykule poznasz odpowiedzi na pytania, które mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji o dołączeniu ?.

rekruter it szkolenie

Jak wygląda praca rekrutera IT?

IT rekruter to wizytówka firmy. Osoba na tym stanowisku jest pośrednikiem specjalistów IT w kontakcie z firmą, do której aplikują. Rekruter jest zobowiązany do prowadzenia rozmów rekrutacyjnych, ale także sourcingu (w tym biegła znajomość boolean search, x-ray search i innych technik poszukiwania kandydatów), znajomości rynku pracy, employer brandingu i budowania marki osobistej. Rekruter musi mieć umiejętność zadawania pytań – nie takich z kartki, ale takich dotyczących danej sytuacji. Poza tym, wiedza w obszarze IT to must-have. Osoba w branży IT musi wiedzieć, co aktualnie się dzieje, na bieżąco aktualizować swoją wiedzę oraz znać się na tworzeniu atrakcyjnej oferty pracy. Więcej o tych zadaniach znajdziesz tutaj. Rekruterom branży IT przypisywana jest łatka spamera, jednak my mamy sposoby na uniknięcie tego skojarzenia.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu?

To szkolenie to wszystko, co musisz wiedzieć o rekrutacji pracowników IT rozpoczynając swoją drogę zawodową.

  • Dostaniesz potężną dawkę wiedzy, praktycznych rozwiązań i rozwiniesz kompetencje rekrutera na wagę złota.
  • Zyskasz przewagę – z odwagą i najlepszymi praktykami zaczniesz budować swoją drogę zawodową w rekrutacjach IT.

Gdyby jednak okazało się w trakcie szkolenia „Rekruter IT na wagę złota”, że masz predyspozycje kierujące Cię w stronę zarządzania produktami lub projektami technologicznymi, analizy biznesowej lub innych ról w IT, to nie oznacza końca! 
Wyjdziesz od nas z własnym drogowskazem, który wskaże Ci świadomą drogę w IT. Uzbroimy Cię w wiedzę, dzięki której zdecydujesz, gdzie dalej zmierzać. Jednym słowem – witaj w świecie IT! 

Czym to szkolenie różni się od innych?

Skupiamy się na czterech filarach.

  • Tobie – To Ty będziesz marką w pracy rekrutera w branży rekrutacji IT. Dobre praktyki i nawiązane relacje pozostaną z Tobą bez względu na to, w jakiej organizacji będziesz pracować.
  • Komunikacji – Praca rekrutera to ciągle rozmowy. Słuchanie, rozumienie, wyciąganie wniosków, negocjacje i balans – między wszystkimi stronami procesów rekrutacyjnych. Nauczysz się, jak skutecznie komunikować się z kandydatami, klientami i hiring managerami. Jak budować długofalowe relacje.
  • Skuteczności – Szkolenie odpowiada na wszystkie potrzeby młodych rekruterów. Od spraw czysto technicznych (np. sourcing), po rozumienie procesów i biznesu, komunikatywność, otwartość, proaktywność (skuteczny rekruter IT).
  • Konkretnym rozwiązaniom – Przykładom, schematom, case study – które od zaraz możesz wdrożyć we własnej pracy.

Czy ukończenie kursu gwarantuje mi pracę w branży IT?

Wszystko zależy od tego, jak wykorzystasz zdobytą wiedzę. Uzbroimy Cię w narzędzia i network w branży IT, ale to Ty zdecydujesz, co z tym zrobisz. Ale jeśli dwie strony (Ty i my) powiedzą sobie „TO JEST TO!” nasza Agentka Kariery – Klaudia Tomczyk wcieli się w poszukiwacza Twojej pierwszej pracy w rekrutacji IT.

Czy muszę znać języki programowania?

Nie! Języki programowania to jedna z części kursu. Fajnie, jeśli znasz już podstawy, ale nie wymagamy tego na szkoleniu. Jakub – jeden z trenerów CandidAcademy, ma doświadczenie jako psycholog, ale również brał udział w kursie programowania: JavaScript Developera. Łącząc te doświadczenia został Tech Rekruterem. Wszystko, co wie przekaże Ci podczas swojego modułu „Technologie w IT”. Więc nie musisz martwić się brakiem wiedzy w tym temacie.

Poznaj specyfikę branży IT

Rynek IT to najszybciej rozwijająca się branża. W trakcie kursu zdobędziesz praktyczną wiedzę, możliwość zmiany pracy i wiedzę techniczną, która jest niezbędna do zrozumienia kandydata IT. Dzięki współpracy z doświadczonymi trenerami przebranżowienie nie mogło być prostsze! Po ukończeniu kursu możesz rozpocząć pracę na stanowisku junior IT rekrutera. Na samym portalu z pracą Hello HR znajdziesz dziesiątki ogłoszeń dla Junior IT Rekruterów. Nasze szkolenie dotyczy wszystkiego, o czym jest mowa w tych ogłoszeniach topowych firm technologicznych w Polsce! Bardziej wartościowo już być nie mogło! Ale to nie wszystko… Tu spotkasz się z praktykami, którzy o branży opowiedzą Ci od podszewki. Oni nauczą Cię dobrych rekrutacji, a prócz tego zyskasz wartościowy network. Poznaj ambasadorów tutaj.

Harmonogram szkolenia

Startujemy 23 stycznia 2023 r. i kończymy 28 lutego 2023 r. Dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek) w godz. 18:00-20:00 spotykamy się online. Cały HARMONOGRAM szkolenia możesz zobaczyć tutaj – będzie się działo! ? Po każdych zajęciach otrzymasz zadania do wykonania (życiowe i praktyczne) oraz materiały szkoleniowe. Każde zadanie zostanie sprawdzone przez trenera lub przeanalizowane w trakcie mastermindów. Na koniec spotykamy się na wielkie podsumowanie szkolenia i podzielenie się feedbackiem.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Zajrzyj tutaj.

szkolenie rekruter it

About the Authors

Nat ?‍⬛

- LinkedIn

Doświadczony Tech Sourcing Partner i Candidowy Spec od marketingu. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami i wskazówkami z programistami, którzy myślą o zmianie. Aktualnie wkracza w świat Employer Brandingu i Marketingu Rekrutacyjnego.