Świąteczny follow-up – jaką ma moc?

6 grudnia 2022

Czym jest świąteczny follow-up i dlaczego warto wysyłać follow-up’y? Świąteczne przykłady follow-upów. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy nasze graficzne follow-upy i odpowiedzi programistów. Zobacz jak łatwo możesz przyciągnąć kogoś uwagę i uzyskać wymarzoną odpowiedź!

Czym jest follow-up?

Follow-up to nic innego, jak przypomnienie rozmówcy o wiadomości, na którą nie odpowiedział, a jednak w rekrutacjach IT brak odpowiedzi programistów na LinkedInie to nic nowego dla rekruterów. Rekruterzy IT często decydują się na pisemną formę follow-upu, bądź wysyłają ponownie tą samą wiadomość (co nie jest najlepszym wyjściem). Dobrym rozwiązaniem, które z pewnością przyciągnie uwagę jest grafika! Żart, kolor – coś czego programista akurat się nie spodziewa! Świąteczny follow-up zdecydowanie pozwoli Ci zaskoczyć odbiorcę.

Follow-up = nękanie?

Ile follow-upów to maks? „Czy jeśli wyślę dwa follow-upy, to jest to już nękanie?”

W liczbie follow-upów nie ma limitów. Celem follow-upu jest uzyskać odpowiedź. Specjalistką od follow-upów w CandidFuture jest Martyna, która dzięki swoim follow-up’ om otrzymuje odpowiedzi wraz z przeprosinami za czas oczekiwania! Rada Martyny?

„Follow-upy działają cuda! Wiele razy otrzymywałam odpowiedzi z przeprosinami za brak kontaktu czy z docenieniem za wytrwałość. To dzięki nim prowadziłam też kilka bitew na memy ?
W momentach, gdy dopadają mnie wątpliwości, czy powinnam pokusić się o kolejną wiadomość, staram się sobie przypominać, że jeśli nie spróbuję, odpowiedź zawsze będzie negatywna. A przecież zależy mi na skuteczności!
Jeśli mimo prób, czujesz, że Twoje przypominajki nie działają, zastanów się czy na pewno są one interesujące dla Twojego potencjalnego rozmówcy- bezoosobowa ściana tekstu ma nikłe szanse na powodzenie.
Życie pisze różne scenariusze, skrzynki programistów pękają w szwach- kto wie, może akurat Twoja wiadomość pojawi się na szczycie listy, gdy otworzą Linkedina?”

Koniec zimnej rekrutacji IT

Przedstawiamy wam nasze follow-upy z 2021 roku, które wzbudzały pozytywne reakcje programistów i przynosiły sukces w postaci odpowiedzi!

Święty Mikołaj

Świąteczny follow-up Christmas Follow-up

Kalendarz adwentowy

Świąteczny follow-up Christmas Follow-up

The Grinch

Świąteczny follow-up Christmas Follow-up

Wesołych Świąt

Świąteczny follow-up Christmas Follow-up

Zamarzam!

zimno

Feedback na follow-upy świąteczne

  • „Haha!” – Senior Software Developer
  • „Bardzo fajny mem :D” – Senior PHP Developer
  • „Noo, kupiłaś mnie tym memem!” – Software Engineer

Jak zrobić graficzny follow-up? 

Podsumowując, jedyne czego potrzebujesz do stworzenia takich świątecznych follow-upów to: Canva (wersja darmowa) + Twoje zdjęcie lub avatar (postaci jakie widzisz na powyższych grafikach to Candidowicze, odzwierciedleni w aplikacji Mirror, dostępnej w Google Play i App Store).

Stworzenie grafiki zajmuje kilka minut, a z pewnością wyróżni Cię od pozostałych wiadomości! 

About the Authors

Nat ?‍⬛

- LinkedIn

Doświadczony Tech Sourcing Partner i Candidowy Spec od marketingu. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami i wskazówkami z programistami, którzy myślą o zmianie. Aktualnie wkracza w świat Employer Brandingu i Marketingu Rekrutacyjnego.