Dlaczego polscy programiści zaadresują Twoje biznesowe wyzwania?

4 października 2022

Dlaczego warto zatrudnić programistów z Polski? Jaki kraj tak naprawdę, ma najlepszych programistów? Jaki język programowania jest najlepszy w danym kraju? Polscy programiści są jak ambitne biznesy technologiczne, ponieważ ciągle chcą iść do przodu! O tym świadczą zwłaszcza ich motywacje. Senior programista stawia na rozwój umiejętności i możliwość wpływu. Dzięki czemu, polscy programiści są jednymi z najlepszych biznesowych partnerów na świecie!

Polscy programiści to TOP specjaliści na świecie!

Jeśli mowa o najlepszych programistach, to wg HackerRank jesteśmy w światowej czołówce, jeśli chodzi o polskich programistów. Zestawienie dotyczy aż 50 krajów! 

I w sumie nie ma się czemu dziwić!

1. W Polsce mamy ponad 120 kierunków studiów informatycznych.

2. Wielu polskich programistów zaczynało swoją przygodę z kodowaniem już będąc nastolatkami. Bowiem mają kodowanie we krwi!

3. Polski programista ceni sobie dobrą komunikację i zespołową współpracę. I nie ma przy tym wszystkim barier językowych. 

4. W DNA polskich programistów jest zrozumienie wyzwań biznesu i chęć bycia partnerem w jego rozwoju.

W wyniku czego powstał powszechny termin określający najlepszych programistów – product not software developer. 

Polish programmers. Best Developers - CandidFuture Polscy programiści

źródło: hackerrank.com

Jak duży jest “pool” polskich programistów?

Polska ma największą pulę developerów w Europie Środkowo-Wschodniej. I to z jednej strony bardzo dobra wiadomość. Gorsza już jest ta, że w Polsce niedobór specjalistów IT szacowany jest na 50 tys. specjalistów IT. I wraz z post-covidowym przyspieszeniem rozwiązań technologicznych nawet o 10 lat, ta liczba drastycznie wzrasta.
Zatem wielką sztuką i wartością jest umiejętność nawiązywania długofalowych relacji i wzbudzenie zaufania już od pierwszego kontaktu. W czym CandidFuture jest niedościgniony! O tym jak pracujemy możesz przeczytać TUTAJ.

Polish programmers. Polscy programiści

źródło: StackOverflow 2019 Global Developer Insights Report 

W jakich językach pracują najlepsi polscy programiści?

Wg raportu StackOverflow to język JavaScript jest najpopularniejszym językiem programowania. Na podium uplasowały się również Python i Java.

I w tym ostatnim polscy programiści wiodą zdecydowany prym!

Polscy programiści. Polish programmers.

źródło: hackerrank.com

Java developer, to świadomy programista. Tak jak każdy polski programista! W ogłoszeniach o pracę nie przejdą pobieżne informacje. Warto skupić się na tym co ważne do długiej i z satysfakcją współpracy. Warto zadbać o chodliwą ofertę!

O czynnikach decydujących o długiej współpracy przeczytasz w naszym ebooku, który możesz pobrać poniżej.

Rekrutacyjny Czerwiec (Rekrutacyjny-Czerwiec.pdf)

Polscy programiści to OSOBOWOŚCI IT!

Polscy programiści to społeczność, która liczy prawie 300.000 specjalistów programowania! Wśród nich są blogerzy, konferencyjni mówcy jak i wielbicieli pomagania każdemu na wejściu do branży IT. Ich treści są inspirujące i dają motywację do działania. Dzięki czemu w pewnym sensie przyczyniają się do zapobiegania powszechnemu w IT wypaleniu zawodowemu doświadczonych programistów. W tym samych siebie.
O badaniu przeprowadzonym przez Haystack Analytics, które wskazuje że 83 proc. programistów odczuwa symptomy wypalenia zawodowego, możesz przeczytać TUTAJ

Na dodatek zapraszam do śledzenia profilu na LinkedIn pt. #KawaNaKlawiaturę, w ramach którego cyklicznie przedstawiam polskie Osobowości IT. 

Gdzie znaleźć najlepszych programistów? 

Na to pytanie nie trzeba już szukać odpowiedzi. Polscy programiści przodują w jakości kodu na świecie! Nie zastanawiaj się dłużej i odezwij się do nas. Jesteśmy butikową agencją rekrutacyjną, która stawia na człowieka. Dodatkowo dbamy o pozytywny candidate experiece, wizerunek Twojej firmy i mamy świetny kontakt z programistami z Polski. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

About the Authors

Aga Myśliwczyk

- LinkedIn

Jej misją jest mieć wpływ na jakość życia ludzi! Na co dzień rekrutuje techniczną kadrę c-level oraz doświadczonych specjalistów od wytwarzania produktu softwareowego. Zainicjowała program FAIRit, cykl #KawaNaKlawiaturę, akademię Rekruter w IT #bezCV. A to dopiero początek!