9 obowiązkowych materiałów dla Rekrutera, które wpłyną na Twoją skuteczność!

26 kwietnia 2023

W dzisiejszych czasach rekrutacja pracowników IT staje się coraz bardziej wymagającym zadaniem. Z jednej strony rozwój technologiczny i rosnąca konkurencja na rynku pracy sprawiają, że kandydaci na stanowiska IT są coraz bardziej wymagający, z drugiej zaś strony, niedobór specjalistów w tej dziedzinie sprawia, że Rekruterzy muszą podjąć dodatkowe wysiłki, by pozyskać najlepszych kandydatów.
W odpowiedzi na te wyzwania, coraz więcej Rekruterów szuka pomocy w dostępnych poradnikach,
e-bookach i narzędziach, które pomogą im w skutecznym przeprowadzeniu procesu rekrutacji i pozyskaniu najlepszych kandydatów. W tym artykule przedstawimy spis dostępnych poradników dla Rekruterów
w tematyce rekrutacji, sourcingu oraz budowania marki osobistej. Pobierz swoje egzemplarze już teraz!

Rekruter

Sourcingowy zawrót głowy (e-book)

To e-book autorstwa Kasi Krzyżanowskiej i Hani Piskorskiej. W tym e-booku wyruszymy w podróż przez rozległy krajobraz kreatywnego sourcingu, uzbrojeni w plecak pełen innowacyjnych pomysłów i poczucie humoru, aby nieco zmniejszyć ciężar prób. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym Rekruterem, czy dopiero zaczynasz, odkryjesz nowe i ekscytujące sposoby znajdowania, przyciągania i angażowania najlepszych Talentów. Ten e-book możesz pobrać tutaj!

LinkedInowy algorytm w pigułce! (e-book)

Ten e-book to podsumowanie ostatnich głośnych publikacji dotyczących algorytmów na LinkedIn, autorstwa Nat Lepak. Zawarte są w nim również praktyczne rady i sprawdzone wskazówki odnośnie pisania treści. Nie zabraknie też przykładów! Wierzymy, że ten e-book pozwoli Ci otworzyć się na budowanie marki osobistej i tworzyć treści najlepiej, jak jest to możliwe! Ze względu na częste zmiany algorytmu, napisz do Nat, aby go pobrać. W ten sposób, dodatkowo otrzymasz aktualne informacje.

Rekrutacyjny Czerwiec (e-book)

E-book o tym, jak uniknąć nieudanej współpracy. W tym materiale Agnieszka MyśliwczykAneta Arłukowicz przytaczają jedne z najczęstszych powodów rozstań z firmami. Mają je prosto z rynku, czyli
z pierwszej ręki. Podrzucają w nim tematyczne pytania, które warto zadać podczas rekrutacji… żeby się nie rozczarować i rozstawać rzadziej, niż częściej. Pobierz tutaj i daj nam swój feedback!

Karuzele na LinkedIn i Instagram (e-book)

Chcesz nauczyć się robić karuzele, których kafelki korespondują ze sobą, tworzą spójną całość i zachęcają do zobaczenia co kryje się dalej? Hania Piskorska stworzyła specjalną instrukcję, w której pokaże Ci, jak możesz zadbać o warstwę graficzną Twoich publikacji. Aby otrzymać dostęp do tego e-booka – napisz do Hani na LinkedIn.

Start w IT (e-book)

Praca w IT będzie z pewnością satysfakcjonująca dla osób, które są tą dziedziną szczerze zainteresowane. Jest to praca wymagająca wiele wytrwałości, cierpliwości i zaangażowania. Wiele początkujących osób ma podobne rozterki – czy to jest ta ścieżka, którą chcę iść? Jak zdobyć doświadczenie w IT? Czy sprawdzę się w tym? Warto cały czas stawiać sobie nowe wyzwania i pogłębiać swoją wiedzę. Różne sytuacje weryfikują nasze umiejętności, a to może być dla nas wskaźnik tego jakie są nasze mocne strony i obszary do rozwoju. Pobierz tutaj naszego e-booka! Znajdziesz tam wskazówki od doświadczonych specjalistów IT, które
z pewnością pomogą Ci na starcie w IT! 

Checklista profilu na LinkedIn

To zbiór szybkich wskazówek jak uatrakcyjnić swój profil na LinkedIn. Od odpowiedniego zdjęcia profilowego, po rady „jak zbierać rekomendacje”. Checklistę możesz otrzymać przez LinkedIn od Agi Myśliwczyk lub Nat Lepak.

10 przykładów na Twój post na Linkedin (e-book)

W Polsce postuje tylko 2,1% użytkowników. Na ok. 5 000 000 polskich kont! Masz zatem ogromną przestrzeń, żeby się wyróżnić! Jeśli masz już wbitą swoją kotwicę „po co mam pisać?”, jeszcze zanim podejmiesz się napisania posta, musisz wiedzieć o dwóch rzeczach. Chcesz wiedzieć, co autorka – Aga Myśliwczyk ma na myśli? Zapisz się do naszego newslettera! Jednak jeśli zdarzyło Ci się przegapić premierę, napisz bezpośrednio do Agnieszki na LinkedInie.

Rekruter IT w ogniu

Jako CandidFuture wypuściliśmy wartościową ankietę, z której odpowiedzi rekruterów IT polskiej branży miały za zadanie odmienić realia ich pracy. Zaangażowaliśmy w działanie liderów dobrych praktyk rekrutacyjnych i wspólnie wypracowaliśmy „narzędziówkę” ognioodporną. Dokument zawiera opracowane odpowiedzi i dobre praktyki na 43 trudności rekruterów IT. Raport możesz pobrać tutaj.

Template CV

CV, tak jak profil na LinkedIn powinno się wyróżniać. Nie tylko graficznie, ale również merytorycznie. Agnieszka, Nat i Klaudia stworzyły template CV, który możesz wykorzystać! Napisz do nich na LinkedIn,
a udostępnią Ci link do edycji Twojego własnego CV.

Jak być na bieżąco?

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi materiałami dołącz do naszego newslettera i obserwuj nas na LinkedIn tutaj i jeszcze tutaj.

Pamiętaj, że CandidAcademy to brand CandidFuture, który skupia się na prowadzeniu szkoleń dla Rekruterów z każdej branży!
A już 15 maja ruszamy z III edycją Rekrutera na wagę złota. Zobacz więcej tutaj.

About the Authors

Nat

- LinkedIn

Social Media to moja druga połówka! Pomagam tworzyć przyciągające uwagę profile i jestem na bieżąco z wszystkimi algorytmowymi nowinkami. Na swoim TikToku, IG i LinkedInie, dzielę się wskazówkami na temat wykorzystywania LinkedIn do tworzenia marki osobistej, rozwijania networku, znalezienia wymarzonej pracy i tworzenia skutecznego contentu.