Agent Kariery w IT, czyli szansa na lepszą pracę? Nowoczesne wsparcie w poszukiwaniu pracy

13 grudnia 2022

Kim jest Agent Kariery w IT?

Jakie są pierwsze skojarzenia, gdy słyszymy agent kariery? Z pewnością wielu osobom kojarzy się to z agentem sławnych osób, na przykład aktorów, czy sportowców. Taka osoba dba o odpowiednie projekty, tak aby były dla danej osoby jak najbardziej korzystne, negocjuje stawki i wspiera w wielu innych działaniach. To prawda, ale można zadać sobie pytanie, czy programista również może potrzebować agenta kariery? Odpowiedź brzmi: tak! jak najbardziej. W obecnych czasach, gdy na rynku pracy ofert dla programistów jest wiele, niektórzy mogą mieć wrażenie chaosu – sytuacji, gdy zbyt dużo informacji może utrudniać wybór czegoś, co jest odpowiednie. Szukanie nowej pracy nie musi być stresujące. Poniżej przeczytasz jak Agent Kariery wspiera specjalistów w czasie poszukiwania pracy.

Na czym polega wsparcie Agenta Kariery?

Wsparcie rozwoju kariery programistów to nie tylko poszukiwanie ofert zgodnych z preferencjami. Wiadomo jak trudno o dobry match i o co toczy się gra w fajnych i długich współpracach. Szukanie pracy to często duży stres. W związku z tym specjaliści mogą także liczyć na dobre słowo, wysłuchanie i rozmowę. To wszystko jest zapewnione dzięki konsultacji oraz regularnym kontaktom z Agentem. Czujesz, że nie wiesz w jakim kierunku rozwinie się Twoja ścieżka kariery? Chcesz znaleźć pracę kompatybilną z Tobą? Poniżej dowiesz się więcej na temat nowoczesnego wsparcia w poszukiwaniu nowej pracy.

Jaki jest zakres działań Agenta Kariery?

Wszystko zaczyna się od pisanej rozmowy. Kolejny krok to refleksyjny formularz, w którym uświadomisz sobie, co jest dla Ciebie ważne we współpracy z nową firmą. Następnie organizowana jest rozmowa online, podczas której Agent Kariery pomoże Ci zdefiniować Twoją dalszą drogę kariery i jeszcze bardziej doprecyzować oczekiwania względem nowego pracodawcy. Przeanalizuje Twoje CV, profil na LinkedIn i podpowie jak wzbudzić zainteresowanie IT rekrutera, który zaprosi Cię na rozmowę poza kolejnością! W końcu jest to pierwszy decydent w procesach rekrutacyjnych i wie na co zwrócić uwagę w kontakcie z kandydatem. Po zdalnym spotkaniu otrzymasz pomocną „narzędziówkę”, która pomoże znaleźć ciekawą pracę, przynoszącą dużo satysfakcji. Co dobrego jest w „narzędziówce”? Jest tam między innymi ebook Agi Myśliwczyk „Rekrutacyjny czerwiec”, który podpowiada o co pytać rekruterów w czasie procesu rekrutacyjnego. Znajdziesz tam także przydatne narzędzie do analizy swoich talentów opracowane przez Klaudię Tomczyk, B2B guide oraz wiele innych. Szczegółowy opis pakietów znajdziesz tutaj (link).

Na co możesz liczyć?

W procesie zmiany pracy agent kariery zdobędzie dla Ciebie nie tylko najnowsze oferty pracy spełniające kluczowe kryteria, ale także dowie się więcej o miejscu pracy, atmosferze i kulturze organizacyjnej – zweryfikuje rzetelność ogłoszeń, podpytując rekruterów i hiring leadów „jak jest”. Oprócz cyklicznego kontaktu, dobrego słowa i wysłuchania Agent Kariery wspiera w definiowaniu motywacji do fajnej i długiej współpracy. Dzięki wcześniej wspomnianej „narzędziówce” podpowiada pytania, które pomagają zapobiec nieudanym współpracom.

Świat IT także dowie się o Tobie więcej dzięki opublikowanym przez Agenta postom na Linkedinie i Facebooku. Może się wydawać, że stworzenie CV nie jest trudne, ale CV, które „wpada” w oko HR rekruterów to dopiero sztuka! 😉 W związku z tym możesz liczyć na gotowy szablon CV, który z pewnością przyciągnie uwagę rekrutera. Kolejną kwestią jest profil na LinkedIn. Jest to często miejsce pierwszego kontaktu rekrutera i kandydata, dlatego fajnie, gdy jest ciekawy i chwytliwy. Dowiesz się zatem jak stworzyć/zmodyfikować profil „Programisty na wagę złota”.

Gdzie znaleźć Agenta Kariery?

Przychodzi moment zmian zawodowych i szukanie nowej pracy. Pewnie zastanawiasz się gdzie znaleźć Agenta Kariery, który wesprze Cię w dalszym rozwoju kariery? Odpowiedź brzmi: w CandidFuture!

Tutaj rolę Agentki Kariery pełni Klaudia Tomczyk, która oprócz pracy jako Rekruterka jest także Psychologiem. Więcej informacji na temat dostępnych pakietów oraz zasad działania znajdziesz tutaj: link. Możesz zapisać się za pośrednictwem formularza, który znajduje się w zakładkach Pakiet Premium oraz Pakiet Premium+ lub bezpośrednio kontaktując się z Klaudią.

Chcesz już mieć swojego osobistego Agenta Kariery? 🙂

About the Authors

Klaudia ☁️

- LinkedIn

Wcześniej Tech Sourcing Partner, a obecnie Tech Rekruterka, która działa również jako Agentka Kariery w IT. Pomaga programistom znaleźć pracę zgodną z ich oczekiwaniami.